Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Charakteristika školy

 

Budova mateřské školy odpovídá požadavkům předškolního zařízení.
Původně byla dvoutřídní,v současné době je zapsáno 25 dětí a je jednotřídní.     
Využívána jsou obě podlaží.Zřizovatelem je Obecní úřad Březová.
Mateřská škola je jednotřídní-věkové smíšené tři ročníky.Třída BERUŠKY.
    
Suterén-v prostorách je umístěna plynová kotelna,prádelna,kuchyň,sklady potravin,šatna provoz.zaměstnanců a kancelář kuchařky. První podlaží-třída,herna,umývárna,WC, šatna dětí. Mezipatro-kancelář ved.školní jídelny,kancelář ředitelky. Druhé podlaží-třída-HV,tělocvična,ložnice,umývárna,WC,sborovna a kabinet s pomůckami a materiálem. Poloha budovy se nachází v klidné části obce v blízkosti lesa,v malebné přírodě, vybízí k tématickému zaměření ŠVP.
Přilehlá rozsáhlá zahrada s obří lípou je nedílnou součástí mateřské školy.Výchovně vzdělávací práce-vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání,který stanovuje elementární vzdělanostní základ a představuje zásadní východisko pro tvorbu školního vzdělávacího programu a jeho uskutečňování.
Program naší mateřské školy vychází z věcného prostředí a specifických podmínek školy,využívá projekt „Barevné kamínky“ a nese název „ Z pohádky do pohádky “ . Integrované bloky jsou činně propojeny,navzájem se ovlivňují,fungují jako celek.

obrazek-01.jpg

 

Školní řád k nahlédnutí zde